Friday, October 31, 2014

Tömegelés level 100

A tavaszi szezon még odébb van, azonban nem lehet elég korán elkezdeni a felkészülést. Én a mostani időszakra sem pihenésként tekintek, hanem úgy mint a következő versenyszezon megalapozása. Az, hogy kipróbáltam magam versenyen és színpadon állhattam más sporttársak mellett, remek lehetőséget biztosított számomra, hogy felmérjem a fizikumom reális fejlettségét. A következtetéseket levonva új tapasztalatokkal és célokkal indíthatom el a következő felkészülésemet. Bizonyos testrészeket szeretnék előtérbe helyezni: ezek a váll és a hát. Ezen területek vastagításának pedig most van itt az ideje. Ebből a bejegyzésből most kiderül, hogy milyen tömegelési praktikát folytatok a következő időszakban annak érdekében, hogy komoly mennyiségű és minőségű izomzatot pakoljak magamra főleg a kiemelt területeken.

1. Étrend
Az első és legfontosabb szempont az étrend. Furcsán hathat, hogy tömegelés során is diétáról beszélek, de számomra diéta nem csak versenyfelkészülés idején létezik. Véleményem szerint ezen szó alatt tudatos étrendet értünk, ami szálkásító időszakon túl is szerepet kell hogy kapjon egy sportoló életében.
Ha az étrenddel esztétikai céljaink vannak, akkor nagy szerepet kell tulajdonítani annak kialakításában a genetikai adottságoknak. Tekintve, hogy én ektomorf testalkattal rendelkezem, nálam ebben az időszakban kiemelt szerepet kell szentelni a szénhidrátfogyasztásnak. A mellékelt ábra egy jó kiindulópont lehet a vékony srácok számára, akik tanácstalanok az étrendjükkel kapcsolatban.


Itt látható, hogy egy hardgainer srácnak, mint amilyen én is vagyok, akár testsúlykilógrammonként 6-7 g szénhidrát fogyasztása javasolt, ami igen magas mennyiség. Én azonban a lassú víz partot mos elvét követem ezért szépen lassan emelem a CH mennyiségét, figyelve a test változásaira, és addig teszem ezt, amíg nem tapasztalok jelentős testzsírszázalék növekedést. Legutóbb 800 g-ig mentem fel, gyanítom, hogy ez most sem lesz másképp. Persze nem mindegy, hogy milyen forrásból visszük ezt be. Én a következő ch forrásokat használom váltogatva:

  • Zabpehely
  • Fehér rizs
  • Barna rizs
  • Kuszkusz
  • Bulgur
  • Édesburgonya
  • Teljes kiörlésű tészta
  • Edzés után Carbox
Fehérjét tekintve a húsbevitelemet 1 kg-ról lecsökkentettem 0,6-0,7 kg-ra. Emellé fogyasztom még a reggeli, és az edzés utáni turmixomat, valamint estére cottage cheese-t vagy zsírszegény túrót. Zsírbevitelemet lenmagolajjal, olajos magvakkal és omega3-mal egészítem ki. Ebben az időszakban is tartom a 3 óránkénti étkezések elvét. 
Ez a tömegelés annyiban lesz különleges számomra, hogy az eddigi szigort megtöröm egy szándékos csalással: minden héten beiktatok egy napot amikor letérek erről az útról, és azt eszem, ami jól esik. Úgy ítélem meg, hogy a genetikai adottságaim ezt megengedik, sőt indokolttá is teszik. Az idő előrehaladtával meglátjuk, hogy mennyire működik ez a taktika. Kicsit félek tőle, hogy magasabb lesz így a testzsírszázalékom, mint korábban, de majd az idő eldönti.

Edzés:

Az edzést tekintve nagy megfejtések nincsenek. Minden időszakban ugyanúgy edzem. Ösztönösen, változatosan, a lehető legtöbb technikát bevetve (piramis, erőltetett ismétlések, csökkenő sorozatok, bármi ami eszembe jut) szabad súlyokat és gépeket egyaránt alkalmazva. Az izomelsőbbség elvét figyelembe véve a prioritásként kezelt területeket a hét első felére teszem. Hétfőn vállal kezdek, kedden háttal folytatom, majd a hét második felében vállazom még egy kicsit.
Most próbálok nagyobb időt szánni a pihenésre, ezért csak heti 4 napot edzem a következő felosztásban:

  • Hétfő: Váll+bicepsz
  • Kedd: Hát+tricepsz
  • Szerda: Láb
  • Csütörtök: pihenőnap
  • Péntek: Mell+a végén egy kis váll.
Emellett igyekszem időt szakítani a 8 óra alvásra is. Tavasszal az edzésszám felmegy heti ötre-hatra. A kardió még kérdéses hogy fog alakulni. Jelenleg egyáltalán nem kardiózom.



Táplálékkiegészítők:

Ebben az időszakban is nagy gondot fordítok a táplálékkiegészítőkre. A következő tápkiegeket állítottam most csatasorba:
  • Reggel: 30 g Beef Protein + 5 g 100% Creatine monohydrate + 3 g HMB
  • Edzés előtt: Crea.Tor
  • Edzés közben: 5 g 100% L-Glutamine, 5g 100% BCAA
  • Edzés után: 30 g Beef Protein + 50 g Carbox + 5 g 100% Creatine monohydrate + 3 g HMB
  • Vitamin: Daily Pack, Vitamin C 1000, Vitamin D3, Vitamin E, Calcium Zinc Magnesium,
  • Egyéb: Omega 3, Arthro Guard
A Daily Pack-ot nem használom két hónapnál tovább, ezért cserélgetem Wianabol Pack-al, valamint két hónap múlva a monohidrátot is cserélni fogom egy másik kreatin forrásra, de tervezem, hogy a marhafejérjét és a tejsavót is variálom bizonyos időközönként, hogy ne szokjak hozzá egyikhez se.

Remélem a diéta, az edzés, a regeneráció és a tápkiegek ezen kombinációja segíteni fog, hogy elérjem a célomat és tavasz kezdetéig még pár kiló izmot felpakoljak. Addig is nincs megállás! Kőkemény edzések, változatlan odafigyelés az étrendre, valamint masszív akarat és alázat a célok eléréséhez.
Jó edzést mindenkinek!
Hajrá Natural Nation!

Thursday, October 2, 2014

Hit, akarat, kitartás és alázat.

Kiss Jenő edzésén jártam

Kiss Jenőt ezekkel a szavakkal lehet a leginkább jellemezni. A közelmúltban lehetőségem volt a magyar testépítés legendájának edzésén járni egy videóforgatás miatt, és ezeket az erényeket volt szerencsém személyesen is megtapasztalni általa. Jenő szájából ezek nem csak üres szavak. Amikor a testépítésről beszél  úgy érzem mintha megfacsarnák a szívem. Az őszinte szenvedély és szeretet a választott sportja iránt úgy sugárzik belőle, hogy mindenkit magával ragad. Jenő hatalmas méretei, brutális izomzata pedig olyan kontrasztban van szerény személyiségével, hogy az lebilincselő. 

Jenő hamarosan újra a színpadon fog állni a legnagyobb nemzetközi sztárokkal a Nordic Pro-n és a Prague Pro-n. Országunk egy kimagasló sportolójáról van szó, aki nem csak a sportteljesítményében, de az emberi értékek terén is példát mutat bárki számára, ezért úgy gondolom, hogy kijár neki, hogy tiszta szívből szurkoljunk neki, hogy a lehető legjobb eredményt sikerüljön összehoznia és öregbítse hírnevünket.


Mivel láthattam élőben a formáját, én úgy gondolom, hogy erre minden esélye megvan. Hatalmas izomtömegéhez hihetetlen szárazság, definiáltság társul, amit a híresen legendás erezettsége igazi izomszörnnyé varázsolja. Megmondom őszintén ennyi eret egy karon még életemben nem láttam. Döbbenetes.

Egy hátedzést sikerült elkapnom, ami egy brutális vállvonogatással indult a trapézizmokra. Számomra ez fura kezdés volt, de  Jenő elmondta, hogy ő szereti összepárosítani a háttal, és ha jobban belegondolunk anatómiailag teljesen indokolt ez a párosítás. Persze mondanom sem kell, hogy Jenő úgy megpakolta a rudat, hogy a puszta látvány is riasztó volt. Azonban nem rángatta azt, hanem kőkemény, szabályos végrehajtásról kell beszélni.


Ami ezután következett az viszont egészen elképesztő. Jenő fogta magát és nekiállt húzódzkodni. A több mint 120 kiló tömör izomzatot úgy húzgálta fel mintha meg sem kottyant volna. Nem maradhatott ki persze a döntött törzsű evezés sem rúddal és egy hatalmas egykezes súlyzóval. Itt is koncentráltan, figyelve a lendület kizárására. Majd ezután gépeken stimulálta a széles és középső hátizmokat szuperszettben. Hosszú és intenzív edzés volt, semmi leállás, semmi bemutató edzés. A videón a szigorú valóságot láthatjátok. Így készül egy legenda élete egyik legnagyobb próbatételére.

Én úgy gondolom, hogy elképesztő amit Kiss Jenő véghezvitt. 40 fölött újrakezdeni, belevágni egy ilyen kőkemény felkészülésbe, és felvenni a kesztyűt az igazi nehézsúlyú szörnyetegekkel igazán bátor és veszélyes küldetés. Én bízom benne, hogy Jenő ezt sikerre viszi és megmutatja a nagyoknak, hogy mi a magyarok istene :)

Sok sikert Jenő!

Ma este pedig csekkoljátok a BioTechUSA oldalát, ahol láthatjátok a Jenővel készült motivációs videót:

http://www.biotechusashop.hu/vide%C3%B3k/Kiss-Jen%C5%91-Hit-akarat-kitart%C3%A1s-al%C3%A1zat/